Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Význam

Bonsai je slovo japonského původu. Je to rostlina, která se v malé velikosti podobá co nejvíce dospělému stromu. Přičemž "BON" znamená miska a "SAI" rostlina.

Pěstováníborovice drobnokvětá

Půda pro bonsaje je nejlepší substrát pro bonsaje tak 60%, 20%písku a 20% Akadamy. Akadama je speciální japonský nesmysl aby voda nezůstávala dlouho v půdě a je velmi drahá asi 400g stojí 200,-. Bonsaje jsou venkovní a pokojové. Pokojové bonsaje jsou rostliny ze subtropických a tropických klimatických oblastí. A jsou to nejčastěji náchilné na průvan nebo příliš slunce nebo na stín a vlhkost. Listnaté bonsaje jsou nejčastější pro pokojové. Pokojová bonsaj může být i borovice. Také všechny druhy Fíkusů, Pepř čínský, Jiml, čaj Fuki, Serisa či Hloh. Venkovní bonsaje můžou být prakticky všechny ale nejčastější je borovice nebo okrasná jabloň. Jedna z nejvzácnějších bonsají je borovice drobnokvětá pinus parvifolia. Borovice jsou nejzákladnější bonsaje a jsou poměrně odolné. nejodolnější bonsaj je Modřín a Jalovec obecný.Hezké je když budete mít mech v bonsajové misce. Položíte mech na hlínu a zalijete.bonsaje - fikus retusa

Nářadí

Bonsajové misky a podmisky jsou keramické. Nejčastěji jsou oválné a jsou velmi drahé a celé zařizování je velmi nákladné. Dále speciální nůžky různé doplňky jako jsou košťátka, přípravek na lesk listů, mřížky na dno misek po lepší zavlažování keramické ozdoby do misek a nebo třeba různé bambusy a fontánky. Také se dělají speciální hrabičky konvičky a nože. Každodenní zálivka musí být pokud je bonsaj už zasazená v bonsajové misce a měsíční hnojení. Speciální dráty na tvarování bonsají jsou opravdu užitečné protože se dají sadno tvarovat a jsou přispůsobeny proti ničení kůry bonsaje.                      

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář